למה ללמוד פיסיקה?

 

כיום, יותר מאי-פעם, העולם הטכנולוגי בו אנו חיים דורש ידע רחב בפיסיקה. לימוד פיסיקה מפתח את החשיבה האנליטית ומספק בסיס רחב להתמודדות עם מגוון אתגרים מדעיים באקדמיה ובתעשייה. זהו מדע בסיסי ושימושי המהווה בסיס לכל שאר התחומים המדעיים והטכנולוגיים. בוגר פיסיקה, ובמיוחד בתארים הגבוהים, נחשב "איש חכם" ומבוקש במגוון משרות בכירות במשק.

 

מסלולי הלימוד במחלקה לפיסיקה בבר-אילן

אנו מציעים מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, בכללן, פיסיקה מורחב, פיסיקה ומתמטיקה, פיסיקה ומדעי המחשב, פיסיקה וביולוגיה, פיסיקה והנדסה ולימודי ביופיסיקה. מסלולים אלה גובשו על רקע ההתפתחות הטכנולוגית המואצת והצורך בידע רב-תחומי בתחומי הביו-טכנולוגיה, רפואה, מדעי הסביבה ובמדע הבסיסי. בנוסף, מתקיימים לימודים לקראת תואר שני ושלישי בפיסיקה, ביופיסיקה ופיסיקה-ננו טכנולוגיה.

לימודי התואר הראשון בפיסיקה נמשכים שלוש שנים. לימודי התואר השני והשלישי נמשכים כשנתיים וארבע שנים בהתאמה, במהלכם מבצע הסטודנט עבודת מחקר בהנחיית חבר סגל. במהלך התואר השני והשלישי הסטודנט מקבל מלגת קיום, פטור משכר לימוד וכן אפשרות להוראה במסגרת המחלקה.

 

למידע נוסף על מסלולי הלימוד לחץ כאן.

 

למה ללמוד פיסיקה בבר-אילן?

בגלל שהמחלקה ללימודי פיסיקה בבר-אילן נמצאת בתנופת פיתוח, קולטת חוקרים צעירים ומקימה מעבדות מחקר חדשות. כי יש למחלקה מבחר מגוון של תחומי מחקר בין-תחומיים מחזית המחקר הבינלאומי. כי לימודי התואר הראשון במחלקה כוללים קורסים בפיסיקה, מתמטיקה, קורסי תכנות ואלגוריתמים לצד מעבדות, והדבר מקנה יתרון בהשתלבות בתעשיה, בפיתוח ובכל תחומי המחקר. וכן בגלל שהמחלקה היתה שותפה מרכזית בהקמת מרכז הננו-טכנולוגיה שבו החוקרים ותלמידי המחקר מבצעים את מחקריהם.

 

בגלל ההשתלבות המהירה במחקרים

הסטודנטים משתתפים במחקר בתחום בו בחרו כבר בשנה השנייה ללימודיהם בתואר הראשון בפיסיקה, ובכך מקבלים הצצה מוקדמת לדרך בה מתבצע מחקר מדעי. בנוסף, הלימוד במחלקה מאפשר לסטודנט לרכוש את יסודות הידע ודרכי החשיבה של כל חוקר באשר הוא וכך נחשף הוא למחקר בתחומים מדעיים אחרים, פרט בפיסיקה.

 

בגלל מגוון מסלולי הלימוד

התכנית לתואר בפיסיקה בנויה בגמישות המאפשרת לסטודנט מידה של בחירה אישית בהתאם לנטיות ליבו. מי שחפץ ללמוד את מקצועות הפיסקה, אך מעוניין לשלב גם נושא אחר כגון לימודי הכימיה, מדעי החיים, מחשבים, מתמטיקה או הנדסה, יכול לבחור באחד ממסלולי התואר המשלבים את התארים הנ"ל. בתוך כל אחד מהמסלולים קיימת גמישות נוספת, המבוטאת בקורסי הבחירה שעל הסטודנט לבחור מתוך המבחר הקיים, כחלק מהתואר.

 

בגלל המסלול הטבעי לתארים מתקדמים

בוגרי תואר ראשון במחלקה לפיסיקה יכולים להמשיך בכל אחד משלושת המסלולים הבאים: מסלול הפיסיקה, מסלול הביופיסיקה, ומסלול הננוטכנולוגיה שהוא מסלול פיסיקה עם התמחות בתחום הננו.

 

בגלל הדלת הפתוחה

האווירה במחלקה היא תומכת ומשפחתית ודוגלת במדיניות של "דלת פתוחה"; בכל עת ניתן לקבל מענה לכל בעיה במהלך התואר.

 

בגלל הבוגרים שלנו

בוגרי המחלקה משתלבים בתפקידי ניהול, מחקר ופיתוח בתעשיות עתירות-ידע, במכוני מחקר ובאוניברסיטאות בארץ ובעולם.

 

למידע נוסף על הבוגרים שלנו לחץ כאן.

 

בגלל המכון המתקדם בישראל לננו-טכנולוגיה

עם הקמת המרכז החדיש לננו-טכנולוגיה בבר-אילן, יזמה המחלקה לפיסיקה תכנית לקליטת חוקרים צעירים מצטיינים בתחום הפיזיקה הניסויית, וחוקרים צעירים ייקלטו לאחר סיום הפוסט-דוקטורט על תקן של מרצים בכירים.